Uczniowie i nauczyciele ZSTK walczyli w 29. Biegu Solidarności

Inne
W szkole
zstk bieg
W sobotę, 4 czerwca 2022 roku reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki, na czele z Panią Wicedyrektor - Agnieszką Redner wzięła udział w 29. edycji Biegu Solidarności - Lubelski Lipiec 1980. Uczestnicy wystartowali spod Bramy Krakowskiej, natomiast meta usytuowana była na stadionie lekkoatletycznym, przy al. Piłsudskiego 22.Wyjątkowo tym roku, zorganizowany został 1. Lubelski Bieg Rodziców i Nauczycieli, którzy mieli do pokonania dystans 2,3 km. Znakomitą formę i dyspozycję zaprezentowała Pani Wicedyrektor - Agnieszka Redner, która w niezwykle mocnej stawce finiszowała na drugiej pozycji wśród kobiet, zdobywając srebrny medal.Taką samą trasę mieli do pokonania uczniowie szkół średnich. Na wielkie słowa uznania zasługuje występ uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie, których aż pięciu uplasowało się w pierwszej dwudziestce.

Siódmy był Michał Mikulski - tegoroczny absolwent ZSTK, dziesiąty Konrad Serenda (klasa 2mp), trzynasty Artur Piskunowicz (3 ktp), osiemnasty Bartłomiej Misztal (3 ipa), natomiast dwudziesty Dawid Michałkiewicz (2 mp). Wszystkim uczestnikom należą się jednak słowa pochwały za ambitną walkę na wymagającej trasie. W kategorii szkół średnich chłopców wystartowało blisko 150 uczniów z Lublina i województwa.

Po zakończonej rywalizacji każdy otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę zaprojektowaną z okazji tegorocznych zawodów, napoje, wodę, a także słodkie upominki.

Dobre występy indywidualne spowodowały, że Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych wywalczył drugą lokatę w klasyfikacji drużynowej w kategorii szkół średnich chłopców, ulegając tylko ekipie Zespołu Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie, przy ul.Długiej 6.

Bieg Solidarności jest zaliczany do 7.Lubelskiej Biegowej Triady Pamięci, organizowanej w ramach programu Samorządu Województwa Lubelskiego "Warto być Polakiem". Głównymi organizatorami wydarzenia byli Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” i Fundacja "Ruchu Solidarności Rodzin".

Masz uwagi, propozycje a może znalazłaś/-eś błąd?

Skontaktuj się z nami poprzez ten formularz kontaktowy.