BCU Robotyka - nowe umiejętności w zasięgu ręki

Od września 2025 r. przy ZSTK Lublin będzie działało Branżowe Centrum Umiejętności w robotyce. Uczniowie z kierunków technik robotyk i technik mechatronik będą zdobywać nowe umiejętności zawodowe.
Otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności w branży robotyka to ogromna szansa na rozwój dla wszystkich uczniów. Będą oni uczestniczyć w warsztatach i kursach z zakresu:
- programowania cobotów,
- programowania robota przemysłowego,
- obsługi i programowania autonomicznych robotów AMR,
- modelowania 3D i obsługi drukarki 3D.
Po ukończeniu kursu każdy uczeń otrzyma certyfikat honorowany na rynku pracy!
BCU to 5 pracowni specjalistycznych: pracownia cobotyczna, 2 pracownie robotyczne z robotami przemysłowymi, pracownia VR, pracownia robota edukacyjnego oraz sprzęt i oprogramowanie do tworzenia materiałów edukacyjnych (sprzęt do nagrywania). Zajęcia będą prowadzili wykładowcy Politechniki Lubelskiej, z którą szkoła od lat współpracuje.
Zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych uczniów do skorzystania z oferty edukacyjnej naszego Branżowe Centrum Umiejętności w robotyce. To wyjątkowa okazja, aby stać się specjalistą w jednej z najbardziej przyszłościowych branż i zdobyć umiejętności, które otworzą drzwi do kariery w nowoczesnym świecie technologii.
Utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie Robotyki jest realizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, w Komponencie A „Odporność i konkurencyjność gospodarki” jako inwestycja A3.1.1 „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”.
Zobacz galerię
Obejrzyj reportaż w TV
Masz uwagi, propozycje a może znalazłaś/-eś błąd?
Skontaktuj się z nami poprzez ten formularz kontaktowy.