Wróć

Laureaci i finaliści XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Piekarskiego im. Anny Butki w Poznaniu

Konkurs
Zdjęcie przedstawia eksponat konkursowy w postaci młynka do kawy wykonanego z ciasta i zapieczonego

W dniach 25-26 marca 2021 r. uczniowie Branżowej Szkoły Spożywczej I stopnia wzięli udział w XXIV Ogólnopolskim  Turnieju Piekarskim im. Anny Butki, który ze względu na sytuację epidemiczną został przeprowadzony w trybie online. Organizatorami turnieju byli: Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu  i Wielkopolska Izba Rzemieślnicza.

Celem turnieju było zaprezentowanie przez uczniów wiedzy i umiejętności nabytych podczas kształcenia zawodowego.

Umiejętności te dotyczyły zarówno kształtowania i wypieku tradycyjnych wyrobów piekarskich, jak również wykonania eksponatu artystycznego - wystawienniczego. Ponadto uczestnicy turnieju pisali test z wiedzy teoretycznej, składający się z 20 pytań.

Pracownicy wykonujący zawód piekarza są obecnie bardzo poszukiwani przez pracodawców. Mają możliwość znalezienia dobrej pracy w zakładach przetwórstwa spożywczego w kraju i za granicą.

Nasi uczniowie zdobyli kolejne miejsca:

Kinga Mróz z klasy 3ab – 3 miejsce i tytuł laureata;

Marek Korbus z klasy 2ab  – 4 miejsce i tytuł laureata;

Karolina Wdowiak i Mikołaj Samoń z klasy 3ab zdobyli kolejne 7 i 8 miejsca oraz tytuły finalistów turnieju;

Tytuł  laureata/finalisty zwalnia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Uczniów do turnieju przygotowały Panie: Ewa Nieczypor, Maria Wesołowska i Janina Czwal. Uczniowie nabywali praktycznych umiejętności w Piekarni nr 4 "Społem" LSS w Lublinie oraz w piekarni Auchan w Lublinie.

Nad organizacją połączenia zdalnego naszej szkoły z Komitetem Głównym w Poznaniu czuwali Panowie Krzysztof Olszewski i Tomasz Mąkosa.

 

Gratulujemy uczniom i nauczycielom!

Maria Wesołowska

Kierownik szkolenia praktycznego     

https://zschips.lublin.eu/laureaciifinaliscixxivogolnopolskiegoturniejupiekarskiegoimannybutkiwpoznaniu-20202021-zzyciaszkolysukces-dlakazdego

Masz uwagi, propozycje a może znalazłaś/-eś błąd?

Skontaktuj się z nami poprzez ten formularz kontaktowy.

...
Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy za czynny udział w ulepszaniu portalu.