Wróć

Malowidła ścienne

Inne
Na zdjęciu malowidło: symbole, atrybuty z dziedziny chemii, optyki oraz przemysłu spożywczego. Wszystkie te elementy inspirowane są grafiką wektorową, łączą się ze sobą i przenikają.

Z okazji jubileuszu 80-lecia Szkoły Pani Beata Szczerbińska-Budzyńska – artystka i pasjonatka sztuki, nauczycielka plastyki w ZSChiPS, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie wykonała dwa malowidła ścienne. Znajdują się one na pierwszym piętrze, na korytarzu prowadzącym do pokoju nauczycielskiego.

   Tematyka pierwszego malowidła związana jest z profilami szkół, które skupia placówka. Na ścianie obejrzeć można symbole, atrybuty z dziedziny chemii, optyki oraz przemysłu spożywczego. Wszystkie te elementy inspirowane są grafiką wektorową, łączą się ze sobą i przenikają. Centrum kompozycji stanowią moduły przestrzenne wykonane z płyt PCV. Całość wykonana została w wąskiej gamie kolorystycznej: lawendy i ciemnego fioletu, które harmonizują z przestrzenią korytarza.

   Na przeciwległej ścianie znajduje się napis: „Przyszłość świata jest w mojej klasie”, który połączony jest z grafiką liniową, przedstawiającą dłoń i sylwetki uczniów. Zamysłem Pani Beaty było uczczenie i docenienie uczniów, wychowanków, absolwentów, którzy opuszczając mury szkoły, idą w świat, a swoją pracą i pasją przynoszą dumę z osiągniętych sukcesów.

Więcej zdjęć: https://zschips.lublin.eu/malowidlascienne-20202021-zzyciaszkoly-dlakazdego

Masz uwagi, propozycje a może znalazłaś/-eś błąd?

Skontaktuj się z nami poprzez ten formularz kontaktowy.

...
Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy za czynny udział w ulepszaniu portalu.