Wróć

#MaratonPrzedsiębiorczości online już 10 kwietnia!

Szkolenie
Konferencja
Logo Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie

Już 10 kwietnia 2021 r. (sobota) odbędzie się druga edycja Maratonu Przedsiębiorczości – projektu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie, realizowanego wraz z Wydziałem Strategii
i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin oraz Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie. Głównym celem projektu jest rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych wśród lubelskiej młodzieży - uczniów lubelskich szkół ponadpodstawowych oraz studentów lubelskich uczelni wyższych.

Wydarzenie w formie konferencji online ma celu wyposażyć uczestników w praktyczną wiedzę na temat aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym, kształcić kompetencje przedsiębiorcze młodzieży i propagować kulturę innowacyjności.

Obecnie wśród młodzieży da się zauważyć poważną lukę kompetencji objawiającą się niewiedzą na tematy związane z prowadzeniem biznesu, funkcjonowaniem i organizacją życia gospodarczego oraz rynku pracy. Projekt ma na celu zaznajomić uczestników z zasadami, korzyściami i ograniczeniami wynikającymi z wyboru konkretnej formy działalności i sposobu jej opodatkowania, poszukiwania finansowych źródeł wsparcia założenia i rozwoju firmy oraz z zagadnieniem marketingu przedsiębiorstw.

Maraton Przedsiębiorczości obejmuje 3 bloki tematyczne:

TYTUŁ PANELU: Przedsiębiorczość jako postawa życiowa - podstawy prowadzenia własnej firmy

10:00 – 10:15 Przedsiębiorczość jako postawa życiowa - jakie cechy będą pomocne w byciu dobrym przedsiębiorcą? – Diana Ciszewska – Tolak - Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin

10:15 – 10:30 Czy początki zawsze są trudne? O starcie w biznesie – Dawid Pasierbiewicz

10:30 – 10:50 Działalność nierejestrowa i ulga na start - szansa dla młodych przedsiębiorców – Ireneusz Połeć

10:50 – 11:15 Podstawowe kwestie zakładania własnego biznesu (formy prowadzenia działalności gospodarczej, forma opodatkowania – gdzie się poradzić?) – Leszek Kędzierawski

TYTUŁ PANELU: Środki na założenie i dofinansowanie działalności

11:15 – 11:35 Skąd i jak pozyskać środki na założenie oraz dofinansowanie działalności? -  Beata Furdel - Miejski Urząd Pracy w Lublinie

11:35 – 11:50 Konkurs – "Dlaczego chcesz założyć własny biznes?". Nagrody to karty podarunkowe o wartości 100 zł (I miejsce), 75 zł (II miejsce) oraz 50 zł (III) miejsce) do sieci sklepów z książkami i muzyką).

TYTUŁ PANELU: Marketing w małej firmie i sklep internetowy

11:50 – 12:00 Pierwsza lekcja marketingu – Łukasz Wudyka

12:00 – 12:20 5 sposobów na promocję w Internecie – Sebastian Skórski

12:20 – 12:45  Sklep internetowy „na stancji” – dropshipping – Łukasz Sekuła

12:45 – 12:50 Przerwa

TYTUŁ PANELU: POROZMAWIAJMY O BIZNESIE

12:50 – 13:30  Mój pomysł na biznes – jak się za to zabrać? Uczestnicy mogą skonsultować swoje pomysły z prelegentami

Zakończenie wydarzenia.

O PRELEGENTACH:

 • Diana Ciszewska-Tolak – koordynator referatu ds. wspierania przedsiębiorczości i przemysłów kreatywnych, w Wydziale Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. Zajmuje się współpracą ze środowiskiem przedsiębiorców i start-upowców, edukacją przedsiębiorczości i wsparciem sektora kreatywnego. Kierownik kilku międzynarodowych projektów: Regional Creative Industry Aliance, Creative Spririts, czy InCreas mających na celu integrację i wsparcie ekosystemu kultury i przemysłów kreatywnych w Lublinie.  Zakochana w podróżach, państwach i narodach świata. Japonofil. Wolny czas aktywnie spędza czas - tańczy, uprawia jogę i jeździ na rowerze tandemowym.
 • Dawid Pasierbiewicz – jego historia zaczęła się 4 lata temu, był uczestnikiem wydarzenia „Twój pomysł na biznes”. Od tego czasu rozkręcił dwie firmy, droga ta nie była usłana różami ale biznes to jego żywioł.
 • Ireneusz Połeć – społecznik, przedsiębiorca, pasjonat informatyki i księgowości, właściciel kilku spółek, wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie. Biznes zaczynał na studiach, mając w portfelu 150 zł.
 • Leszek Kędzierawski – Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie, właściciel firmy spedycyjnej oraz księgowej. Absolwent między innymi Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz lubelskiego UMCS. Ekspert i pasjonat prawa podatkowego.
 • Beata Furdel –  absolwentka prawa administracyjnego UMCS, pracownik urzędu pracy z długoletnim stażem pracy, od kilkunastu lat pełniący funkcję kierownika referatu, praktyk w zakresie realizacji poszczególnych form wsparcia. Studia podyplomowe w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Od kilku lat prowadzi szkolenia z zakresu realizacji instrumentów rynku pracy.
 • Łukasz Wudyka – specjalista SEO, SXO, SEM, programista, twórca stron internetowych na CMS, doświadczony praktyk biznesu. 
 • Sebastian Skórski – tworzy strony internetowe oparte o WordPress. W latach 2010-2014 pracował w Fundacji Działań Edukacyjnych KReAdukacja. Był animatorem prowadzącym zajęcia z dziećmi i młodzieżą, a także zajmował się działaniami marketingowymi Fundacji. W latach 2012-2017 prowadził portal TurnUp.pl – Lubelski Hip-Hop. Od marca 2017 pracuje jako doradca w projekcie Google Internetowe Rewolucje. Uczy i edukuje bezpłatnie przedsiębiorców na temat marketingu internetowego – jak go wykorzystać w swojej firmie do poprawy widoczności, sprzedaży czy pozyskiwania klientów. Prowadził także webinary:
  – z narzędzi do wykorzystania w pracy zdalnej podczas pandemii koronawirusa,
  – z pakietu G Suite dla szkół i uczelni wyższych aby móc prowadzić zdalnie lekcje z uczniami
 • Łukasz Sekuła - przedsiębiorca od 2005 r. zajmujący się sprzedażą B2B oraz B2C w Polsce a od 2016 r. w krajach Unii Europejskiej za pośrednictwem Marketplace Amazon oraz Ebay. Od 2020 r. aktywnie sprzedaje m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pomaga w pierwszych krokach sprzedażowych stawianych na Amazonie w modelach FBM oraz FBA. Współpracuje z wieloma  firmami pomagającymi w zagadnieniach prawnych i księgowych w tym rejestracji do podatku Vat w krajach Unii Europejskiej.

Projekt finansowany jest przez Narodowy Bank Polski.

MARATON PRZEDSIĘBIORCZOŚCI:

Kiedy? 10.04.2021 r. (sobota)

O której? 10:00-13:30

Gdzie? Wydarzenie online, poprzez platformę ZOOM

Linki do wydarzenia:

FORMULARZ REJESTRACYJNY: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScrwr3jdcSUTXDmhX8fkdwv1HTv9DdzgaVUhDar7maZaNq0Dw/viewform

STRONA WWW PROJEKTU: http://www.maratonprzedsiebiorczosci.pl/

FACEBOOK – WYDARZENIE: https://www.facebook.com/events/306990430771575

LINKEDIN – WYDARZENIE: https://www.linkedin.com/events/6782934024684920832/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/p/CNE1q3moSpX/

LINK DO WETRANSFER Z GRAFIKAMI: https://we.tl/t-VFZk5VRmMt

ORGANIZATOR:
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie

PARTNERZY:
Miejski Urząd Pracy w Lublinie
Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin

KONTAKT Z ORGANIZATOREM:

Natalia Plackowska: biuro@zpplubelskie,pl, (+48) 509-893-349


Masz uwagi, propozycje a może znalazłaś/-eś błąd?

Skontaktuj się z nami poprzez ten formularz kontaktowy.

...
Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy za czynny udział w ulepszaniu portalu.