Wróć

"Młodzi programiści”, program rozwijania pasji i zainteresowań uczniów

Inne
Pokaz działania układu zaprogramowanego przez uczniów

70 uczniów z Technikum Energetyczno-Informatycznego bierze udział w projekcie „Młodzi Programiści”.

Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego jest jedną z 17 szkół w Lublinie, które przystąpiły do projektu, aby rozwijać pasje i zainteresowania uczniów związane z programowaniem.

Po ukończeniu kursów uczniowie będą potrafili m.in. samodzielnie stworzyć własną grę lub animację. Kursy zapewniają ponadto dostęp do platformy e-learningowej oraz czatu i forum Młodych Programistów. Każdy z uczestników w trakcie nauki będzie mógł również skorzystać z indywidualnego wsparcia instruktora, a na zakończenie otrzyma certyfikat. Prowadzący kursy, dzięki krótkim filmom instruktażowym, będą dodatkowo zachęcać uczniów do aktywności fizycznej i pokazywać dzieciom i młodzieży jak wygląda praca w branży IT, m.in. organizując wirtualny spacer po laboratorium, w którym testuje się najnowsze technologie.

Do projektu zgłosili się uczniowie z klasy 1at – 4 osoby, 1ct-32 osoby, 2atp-14 osób, 2btp – 1 osoba, 2atg- 2 osoby, 2btg-1 osoba, 3bt-1 osoba, 3ct- 6osób, 4at-2 osoby, 4bt-4 osoby, 4ct-3osoby oraz nauczyciele B.Jarmuł, M.Kęska, A.Namięta

Projekt realizowany jest w ramach współpracy Miasta Lublin z firmami Capgemini i Fabryka Naukowcóww celu popularyzowania nauki programowania wśród dzieci i młodzieży z lubelskich szkół. Bezpłatne licencje na kursy programowania otrzymało ponad 700 uczniów.

Uzupełnieniem projektu „Młodzi Programiści” jest stworzona przez firmę Capgemini platforma edukacyjna „Cyber Plac”, która daje dostęp do materiałów w formie e-learningowej i możliwość skorzystania z pomocy ekspertów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

https://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/aktualnosci/nauka-programowania-dla-lubelskich-uczniow,518,1082,1.html

Masz uwagi, propozycje a może znalazłaś/-eś błąd?

Skontaktuj się z nami poprzez ten formularz kontaktowy.

...
Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy za czynny udział w ulepszaniu portalu.