Wróć

Na sportowo uczcili narodowe święto

W szkole
uczestnicy biegu

Reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo - Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie, na czele z Panią Wicedyrektor Agnieszką Redner wzięła udział w 6. Lubelskiej Mili Niepodległości, która odbyła się w czwartek, 11 listopada 2021 roku pod hasłem "Budzimy Lublin na Niepodległość". Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego odśpiewania hymnu narodowego.

W biegu udział wzięło ponad pięciuset uczestników, którzy rywalizowali na dystansie 1609 m. Trasa przybiegała alejkami Ogrodu Saskiego, a jej oznakowanie dodatkowo podkreślało wyjątkowy i patriotyczny charakter biegu. Formuła biegu umożliwiła przeprowadzenie zawodów ze startu wspólnego dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Ten niecodzienny, międzypokoleniowy bieg w Lublinie upamiętnił historię pokoleń Polaków oraz umożliwił w ten sposób oddanie im należnej czci i honoru. Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie unikalny medal.

W klasyfikacji drużynowej szkól średnich Zespół Szkół Transportowo - Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie zajął drugie miejsce, przegrywając tylko z Technikum Energetyczno-Informatycznym w Lublinie. Trzecia lokata w tej klasyfikacji przypadła Zespołowi Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.  

Świetnie w biegu wypadła Pani Wicedyrektor Agnieszka Redner, która okazała się bezkonkurencyjna w kategorii open nauczycielek, wyprzedzając drugą na mecie zawodniczkę aż o 34 sekundy, natomiast trzecią o ponad minutę. 

W rywalizacji uczniów ze szkól ponadpodstawowych znakomicie zaprezentował się z kolei Konrad Serenda (klasa 2mp), plasując się w niezwykle mocnej stawce tuż za podium. Dziesiąta lokata przypadła Dawidowi Michałkiewiczowi (klasa 2mp), a w pierwszej dwudziestce znaleźli się jeszcze dwaj inni uczniowie Zespołu Szkół Transportowo - Komunikacyjnych w Lublinie. Radosław Lichowski (klasa 2lp) uplasował się na 14. pozycji, natomiast Jacek Gąsior (klas 1ip), pokonał linię mety jako szesnasty. Wielkie słowa uznania należą się jednak wszystkim uczestnikom, którzy pomimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych, zdecydowali się wystartować w biegu.


Masz uwagi, propozycje a może znalazłaś/-eś błąd?

Skontaktuj się z nami poprzez ten formularz kontaktowy.

...
Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy za czynny udział w ulepszaniu portalu.