Wróć

UCZNIOWIE ZSTK POBIEGLI W 7. MILI PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU

Szkolenie
Konkurs
Konferencja
Targi
Inne
W szkole
Nasi zwycięzcy

Reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo - Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie, na czele z Panią Wicedyrektor Agnieszką Redner wzięła udział w 7. Mili Pamięci Ofiar Komunizmu. Impreza odbyła się w sobotę, 10 września 2022 roku w Ogrodzie Saskim i zaliczana była do cyklu – Lubelska Biegowa Triada Pamięci.

W klasyfikacji drużynowej szkól średnich chłopców ekipa Zespołu Szkół Transportowo - Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie zajęła pierwsze miejsce po udanych występach indywidualnych jej reprezentantów.

W rywalizacji uczniów ze szkól ponadpodstawowych najlepiej zaprezentował się Dawid Michałkiewicz (klasa 3mp), plasując się w niezwykle mocnej stawce na szóstej pozycji. Trzynasty był Sebastian Cienkusz, a czternasty Szymon Herbet (obaj klasa 3lp).

Świetnie w biegu wypadła Pani Wicedyrektor Agnieszka Redner, która okazała się bezkonkurencyjna w kategorii open nauczycielek, wyprzedzając drugą na mecie zawodniczkę o blisko dwie minuty.  

Nagrody dla najlepszych wręczali między innymi: Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty. Robert Derewenda – Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie i Zbigniew Wojciechowski – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

Wydarzenie upamiętnia ofiary komunizmu na świecie, w tym znanych i nieznanych bohaterów podziemia antykomunistycznego, którzy oddali swoje życie dla Ojczyzny

Uczestnicy rywalizowali na dystansie 1609 m. Trasa przybiegała alejkami Ogrodu Saskiego, a jej oznakowanie dodatkowo podkreślało wyjątkowy i patriotyczny charakter imprezy. Formuła biegu umożliwiła przeprowadzenie zawodów ze startu wspólnego dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie unikalny medal.

Bieg został objęty patronatem Ministra Sportu i Turystyki w ramach programu "Sport dla wszystkich".

Wydarzenie realizowane było w ramach programu Samorządu Województwa Lubelskiego "Warto być Polakiem". Organizatorami imprezy byli: Fundacja "Ruchu Solidarności Rodzin" i Region Środkowo-Wschodni NSZZ "Solidarność”, natomiast współorganizatorami Kuratorium Oświaty w Lublinie i Lubelski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.


Masz uwagi, propozycje a może znalazłaś/-eś błąd?

Skontaktuj się z nami poprzez ten formularz kontaktowy.

...
Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy za czynny udział w ulepszaniu portalu.