Udział Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w XXII Lubelskim Święcie Chleba
13 września 2020 r. uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga w Lublinie uczestniczyli w XXII Lubelskim Święcie Chleba, które odbyło się w malowniczych plenerach Muzeum Wsi Lubelskiej.
Organizatorami tego przedsięwzięcia byli:
Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie,
Muzeum Wsi Lubelskiej,
Cebularz lubelski ChOG,
Lubelski Cech Optyków,
Oddział Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Lublinie.
Jest to Święto rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa z Lubelszczyzny
Od wielu lat ZSChiPS promuje rzemiosło i wzmacnia poczucie tożsamości regionalnej poprzez uczestnictwo w corocznym Lubelskim Święcie Chleba. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem "Jakość widzenia, zależy od jakości jedzenia”. Hasło to łączy pozornie obce sobie dziedziny - przemysł spożywczy i optykę. Okazuje się bowiem, że pożywienie ma duży wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, w tym wzroku. Uczniowie kształcący się w zawodach technik technologii żywności, optyk i cukiernik pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych spożywczych i fizyki, przygotowali stoisko wystawiennicze, które cieszyło się zainteresowaniem zwiedzających. Honorowymi gośćmi na stoisku byli Pan Poseł Przemysław Czarnek i Pan Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski.
W podczas obchodów XXII Lubelskiego Święta Chleba odbyły się: wystawy wyrobów piekarskich i cukierniczych, jarmark produktów regionalnych, występy artystyczne i warsztaty. Przyszli adepci sztuki piekarskiej z Branżowej Szkoły Spożywczej I stopnia wykonali chleby ozdobne i korowaje. Ich praca i wysiłek został nagrodzony pucharami i nagrodami pieniężnymi.
ZSChiPS zdobył I miejsce w konkursie na najładniejszy chleb okolicznościowy, III miejsce za najładniejszy korowaj oraz III miejsce w kategorii na najładniejsze stoisko wystawowe.
Najładniejszy chleb okolicznościowy, korowaj oraz elementy wystroju stoiska wystawowego ZSChiPS podziwiać można było w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.
O naszych sukcesach można przeczytać w 11 numerze Przeglądu Piekarskiego i Cukierniczego w artykule poświęconym temu wydarzeniuMasz uwagi, propozycje a może znalazłaś/-eś błąd?
Skontaktuj się z nami poprzez ten formularz kontaktowy.