Wróć

Udział Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w XXII Lubelskim Święcie Chleba

Inne
Na zdjęciu stoisko ZSChiPS zaprezentowane podczas wystawy. Przy stoisku widzimy Pana Posła Przemysława Czarnka oraz nauczycieli ZSChiPS w Lublinie

13 września 2020 r. uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga w Lublinie uczestniczyli w XXII Lubelskim Święcie Chleba, które odbyło się w malowniczych plenerach Muzeum Wsi Lubelskiej.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: 
Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie
Muzeum Wsi Lubelskiej
Cebularz lubelski ChOG
Lubelski Cech Optyków
Oddział Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Lublinie.

Jest to Święto rzemieślników  piekarstwa i cukiernictwa  z Lubelszczyzny

Od wielu lat ZSChiPS promuje rzemiosło i wzmacnia poczucie tożsamości regionalnej poprzez uczestnictwo w corocznym Lubelskim Święcie Chleba. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem  "Jakość widzenia, zależy od jakości jedzenia”. Hasło to łączy pozornie obce sobie dziedziny - przemysł spożywczy i optykę. Okazuje się bowiem, że pożywienie ma duży wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, w tym wzroku. Uczniowie kształcący się w zawodach technik technologii żywności, optyk i cukiernik pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych spożywczych i fizyki, przygotowali stoisko wystawiennicze, które cieszyło się zainteresowaniem zwiedzających. Honorowymi gośćmi na stoisku  byli Pan Poseł Przemysław Czarnek i Pan Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski.

W podczas obchodów XXII Lubelskiego Święta Chleba odbyły się: wystawy wyrobów piekarskich i cukierniczych, jarmark produktów regionalnych, występy artystyczne i warsztaty. Przyszli adepci sztuki piekarskiej z Branżowej Szkoły Spożywczej  I stopnia wykonali chleby ozdobne i korowaje. Ich praca i wysiłek został nagrodzony pucharami i nagrodami pieniężnymi.

ZSChiPS zdobył I miejsce w konkursie na najładniejszy chleb okolicznościowy, III miejsce za najładniejszy korowaj oraz  III miejsce w kategorii na  najładniejsze stoisko wystawowe.

Najładniejszy chleb okolicznościowy, korowaj  oraz elementy wystroju stoiska wystawowego ZSChiPS podziwiać można było  w Urzędzie  Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

O naszych sukcesach można przeczytać  w 11 numerze Przeglądu Piekarskiego i Cukierniczego w artykule poświęconym temu wydarzeniu

Masz uwagi, propozycje a może znalazłaś/-eś błąd?

Skontaktuj się z nami poprzez ten formularz kontaktowy.

...
Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy za czynny udział w ulepszaniu portalu.