Wróć

Word Robot Olympiad 2021 – Krajowy Finał Światowej Olimpiady Robotyki 2021

Konkurs
Grafika przedstawia logo Międzynarodowego Finału Olimpiady Robotyki 2021, na którym widnieje robot trzymający panel słoneczny oraz inne znaki ekologiczne.

Fundacja SpaceShip, we współpracy z Uniwersytetem EDUTUS i Województwem Lubelskim oraz pod patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej, organizuje polski Finał World Robot Olympiad 2021. Jest to międzynarodowa impreza robotyczna, w którą zaangażowanych jest ponad 80 krajów świata.

Krajowy Finał Światowej Olimpiady Robotyki 2021 jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju. Do 23.05.2021 r. drużyny 2-3 osobowe + dorosły coach, mogą zgłosić swój udział w przedsięwzięciu, poprzez rejestrację na stronie: https://wropolska.pl/ , w jednej z 3 kategorii wiekowych: Elementary (dzieci 8-12 lat), Junior (12-15 lat) i Senior (15-20 lat).

Warunkiem udziału w konkursie jest pracowanie każdej drużyny na własnym zestawie LEGO Mindstorm do budowy robota. Jedną z jego zasad jest również korzystanie podczas pracy tylko z klocków i elementów wyprodukowanych przez firmę LEGO®. Koszt rejestracji drużyn pokrywa Fundacja "SpaceShip", jak również zapewnia specjalne maty do testowania robota oraz klocki do budowy obiektów na macie.

Ostatni dzień na przesłanie video pokazującego pracę robota to 20.06.2021 r. Ogłoszenie wyników i ceremonia zamknięcia planowane jest na 07.07.2021 r. W samym finale weźmie udział max. 16 polskich drużyn robotycznych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Krajowy Finał Olimpiady Fundacja planuje zorganizować w formule online. Jednakże, jeżeli okaże się, że gala finałowa odbędzie się jednak w formule klasycznej, to miejscem wydarzenia będzie Lublin.

Szczegółowe informacje oraz regulamin i zasady konkursu i samego finału konkursu znajdują się pod adresem www wskazanym powyżej. Międzynarodowa strona WRO: https://wro-association.org/home

 


Masz uwagi, propozycje a może znalazłaś/-eś błąd?

Skontaktuj się z nami poprzez ten formularz kontaktowy.

...
Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy za czynny udział w ulepszaniu portalu.