Wróć

Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie - III edycja Konkursu Elektrycznego „Pstryk i działa”

Inne
zdjęcie przedstawia logo konkursu

Konkurs Elektryczny „Pstryk i działa” w bieżącym roku szkolnym będzie miał III edycję.

Organizatorem jest Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego.

Cele konkursu to: rozwijanie wiedzy z zakresu elektromagnetyzmu wśród młodzieży szkolnej, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, stworzenie uczniom możliwości współpracy w grupie oraz prezentacji efektów swojej pracy, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów zawodem elektryka i elektronika.

Formuła konkursu pozwala doskonalić umiejętności myślenia naukowego, planowania pracy projektowej oraz wykorzystania różnorodnego potencjału uczestników – filmowcy, mówcy prezenterzy, naukowcy, „złote rączki” i specjaliści organizacyjni – stanowią kreatywny zespół.

W etapie szkolnym należy rozwiązać indywidualnie test online, a następnie w grupie przygotować doświadczenie fizyczne z zakresu elektrostatyki, prądu elektrycznego lub magnetyzmu. Swoją pracę przedstawić w krótkim filmie.

Kolejny etap odbywa się w szkolnej pracowni elektrycznej. Grupy reprezentujący szkoły dokonują pomiarów elektrycznych badając słuszność jednego z praw dotyczących prądu elektrycznego. Opracowują uzyskane wyniki i formułują wnioski. Laureaci konkursu w nagrodę otrzymują sprzęt, który wzbogaca ich domowe laboratorium elektroniczne.

Informacje o konkursie i jego poprzednich edycjach można przeczytać na stronie : https://zsen.lublin.eu/kategoria/konkursy/


Masz uwagi, propozycje a może znalazłaś/-eś błąd?

Skontaktuj się z nami poprzez ten formularz kontaktowy.

...
Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy za czynny udział w ulepszaniu portalu.