Wróć
Fryzjersko-kosmetyczna

Technik usług fryzjerskich

Kwalifikacje wyróżnione w zawodzie

FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur

Cele i efekty kształcenia, zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik przemysłu mody powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych: 1) wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych włosów; 2) wykonywania zabiegów chemicznych włosów; 3) wykonywania strzyżenia włosów; 4) wykonywania stylizacji fryzur; 5) wykonywania projektów fryzur. Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu: 1) metody i techniki pielęgnacji włosów i skóry głowy, wykonywania strzyżenia włosów damskich, męskich i dziecięcych, wykonywania strzyżenia zarostu z uwzględnieniem kształtu twarzy klienta, wykonywania fryzury okolicznościowych, dobierania techniki ondulowania i prostowania chemicznego włosów, dobierania i stosowania preparatów fryzjerskich do rozjaśniania i koloryzacji włosów. 2) prowadzenia konsultacji z klientem, projektowania fryzur i dobierania zestawień kolorystycznych, dobierania dodatków fryzjerskich, stosowania programów komputerowych do projektowania fryzur, planowania działalności marketingowej.

Możliwości zatrudnienia

Po zakończeniu edukacji uczeń może pracować w : salonach fryzjerskich, teatrach, produkcji telewizyjnej, salonach piękności, przy pokazach mody itp.

Możliwości kontynuacji nauki i podnoszenia kwalifikacji

Po ukończeniu nauki w technikum lub Szkole Branżowej II stopnia lub na kwalifikacyjnych kursach zawodowych wraz z uzyskaniem wykształcenia średniego lub średniego branżowego, absolwent szkoły może podjąć dalszą naukę w szkołach policealnych i na studiach wyższych w kraju i za granicą.

Szkoły kształcące w tym zawodzie

Masz uwagi, propozycje a może znalazłaś/-eś błąd?

Skontaktuj się z nami poprzez ten formularz kontaktowy.

...
Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy za czynny udział w ulepszaniu portalu.