Wróć
Fryzjersko-kosmetyczna

Fryzjer

Kwalifikacje wyróżnione w zawodzie

FRK.01.Wykonywanie usług fryzjerskich

Cele i efekty kształcenia, zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie fryzjer powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych: 1) prowadzenia konsultacji z klientem dotyczącej zakresu usługi fryzjerskiej; 2) doradzania w zakresie doboru koloru i odpowiedniej fryzury; 3) wykonywania pielęgnacji włosów i skóry głowy; 4) wykonywania nietrwałego i trwałego odkształcania włosów; 5) wykonywania strzyżenia włosów, golenia i formowania zarostu męskiego; 6) wykonywania zmiany koloru włosów; 7) wykonywania stylizacji fryzur. Absolwent powinien posiadać wiedze i umiejętności z zakresu: metody i techniki pielęgnacji włosów i skóry głowy, wykonywania strzyżenia włosów damskich, męskich i dziecięcych, wykonywania strzyżenia zarostu z uwzględnieniem kształtu twarzy klienta, wykonywania fryzury okolicznościowych, dobierania techniki ondulowania i prostowania chemicznego włosów, dobierania i stosowania preparatów fryzjerskich do rozjaśniania i koloryzacji włosów.

Możliwości zatrudnienia

Po zakończeniu edukacji uczeń może pracować w : salonach fryzjerskich, teatrach, produkcji telewizyjnej, salonach piękności, przy pokazach mody itp.

Możliwości kontynuacji nauki i podnoszenia kwalifikacji

Po ukończeniu nauki w Branżowej Szkole I stopnia i uzyskaniu dyplomu zawodowego w zawodzie fryzjer, można kontynuować naukę w Branżowej Szkole II stopnia. Po potwierdzeniu kwalifikacji FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur absolwent szkoły będzie posiadał wykształcenie średnie branżowe.

Masz uwagi, propozycje a może znalazłaś/-eś błąd?

Skontaktuj się z nami poprzez ten formularz kontaktowy.

...
Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy za czynny udział w ulepszaniu portalu.